Łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych udowodniono dwóm mężczyznom w wieku 26 i 31 lat. Celem sprawców były głównie samochody japońskich producentów.

Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej policjantów z V komisariatu w Lublinie oraz funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Kryminalni od pewnego czasy skupiali uwagę na kradzieżach katalizatorów do których dochodziło najczęściej na parkingach osiedlowych. Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Ich działania związane z wycięciem katalizatorów przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do Warszawy. Tam zatrzymano dwóch obywateli Gruzji w wieku 26 i 31 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące łącznie 10 kradzieży katalizatorów o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Na konto przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani po dozór policji. Grozi im do 10 lat więzienia.

To już kolejne przestępstwo w wykonaniu obywateli Gruzji. Przypomnijmy, że napadu na konwojenta w Łodzi też dokonali obywatele tego państwa. Czyżby Gruzini wybrali sobie Polskę na obszar przestępczych działań, tak jak kiedyś Polacy w tym celu jeździli do Niemiec?

 

Łęczna 15 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876