Młody mężczyzna w stanie wskazującym na upojenie alkoholem próbował odjechać samochodem spod sklepu, ale został ujęty przez świadków. Podczas zatrzymania okazało się, że jest poszukiwany.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 1 października na terenie gminy Turka. Policjanci z komisariatu w Niemcach zostali powiadomieniu o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy, który próbował odjechać toyotą spod sklepu. Świadkowie agresywnemu mężczyźnie zabrali kluczyki. W związku z tym po chwili sam zadzwonił do dyżurnego i próbował go przekonać, że ktoś chce mu ukraść auto.

Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kierowcą jest 27-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wyglądał na kompletnie pijanego. Miał problemy z utrzymaniem równowagi i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Podczas legitymowania okazało się, że zatrzymany w ogóle nie posiada prawa jazdy i jest poszukiwany. Mężczyzna w trakcie czynności był agresywny. Odmówił badania alkomatem. Wielokrotnie znieważał policjantów. Konieczne było pobranie krwi do badań.

Jak się też okazało, nie pierwszy prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. 27-latek w przeszłości był już karany za jazdę po pijaku. Teraz mężczyzna musi się liczyć z szeregiem zarzutów.

Za samo kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat wolności.

Łęczna 02 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876