Do 12 lat więzienia może grozić 21-latkowi. Mężczyzna napadł na klatce schodowej 63-letnią kobietę. Sprawca podduszając pokrzywdzoną okradł ją z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych.

Do napadu na 63-letnią mieszkankę Lublina doszło na początku sierpnia w dzielnicy Czuby. Pokrzywdzona została zaatakowana na klatce schodowej, tuż przed wejściem do mieszkania. Młody mężczyzna zaczął ją brutalnie podduszać, po czym okradł z biżuterii. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na ponad 30 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z VII komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Działania operacyjne bardzo szybko przyniosły efekty. Funkcjonariusze ustalili, że za napadem stoi 21-letni mieszkaniec Lublina. Jak się okazało sprawca w przeszłości był wielokrotnie notowany m.in. za rozbój, pobicie, włamania, uszkodzenie ciała oraz przestępstwa narkotykowe. W związku z informacją, iż może być niebezpieczny w zatrzymanie zaangażowano policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KWP w Lublinie. 21-latek wpadł podczas dynamicznego zatrzymania na jednym ze skrzyżowań.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Łęczna 22 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876