Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Mężczyźni na terenie jednej z posesji uprawiali ponad 60 krzaków konopi indyjskich.

Do realizacji doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie jednej z posesji w gm. Niedrzwica Duża. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego prowadzą nielegalną uprawę konopi. W trakcie czynności na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Na terenie posesji znaleźli 64 dorodne krzaki konopi. Zdążyły już wyrosnąć osiągając wysokość około 2,5 metra.

Nielegalna uprawa została zabezpieczona, zaś mężczyźni zatrzymani. Obaj byli w przeszłości karani za posiadanie narkotyków. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 6200 zł.

Sąd Rejonowy w Kraśniku na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za uprawę znacznych ilości konopi indyjskich grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 11 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876