Kilkadziesiąt autokarów przejechało w środę 1 lipca przez centrum Lublina. Takie protesty miały miejsce w kilkunastu miastach w Polsce. W ten sposób właściciele firm przewozowych chcieli zwrócić uwagę na swoją trudną sytuację.

Rządowa pomoc właśnie się kończy, a my wciąż nie mamy zleceń. Za co mamy żyć, jak mamy płacić pracownikom? – pytał jeden z nich.

W Lublinie do akcji przyłączyło się kilkanaście firm. Ulicami przejechało około 30 autokarów. Chociaż przejechały ulicami prowadzącymi przez centrum, obyło się bez paraliżu miasta. Przewoźnicy wyjaśniają, że nie chodziło im o zablokowanie ruchu, ale o zwrócenie uwagi na ich kłopoty.

A te są spore, chociaż sytuacja poszczególnych firm jest różna. Niektóre zatrudniają nawet kilkadziesiąt osób, inne mają kilku czy kilkunastu pracowników. Firmy nie mają zleceń, nie zarabiają, a od czerwca mają płacić pełny ZUS za pracowników, no i oczywiście pensje.

Przedstawiciele branży przewozowej domagają się więc wsparcia finansowego na pokrycie chociaż części wypłat dla pracowników i umorzenia składek ZUS do końca roku. Drugi z postulatów dotyczy dopłat do autokarów w formie bezzwrotnych subwencji. Jeśli rząd nie spełni ich postulatów i to szybko, zbankrutują, a pracownicy zasilą rosnącą rzeszę bezrobotnych.

Łęczna 02 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876