Ponad promil alkoholu w organizmie miał 34-latek, który na podwójnym gazie kierował samochodem marki Alfa Romeo. Mężczyzna nie opanował pojazdu, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji a następnie wjechał do rowu.

Około 18.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej, która miała miejsce w Brzozowej (gm. Wilków). Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 34-letni mieszkaniec Lublina kierujący samochodem alfa romeo nie opanował pojazdu, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji a następnie wjechał do rowu. Mężczyzna wiózł pasażerkę. Wkrótce okazało się dlaczego kierujący alfą miał problemy z panowaniem nad autem. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Na szczęście kierujący ani podróżująca z nim kobieta nie donieśli poważniejszych obrażeń.

34-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwości musi także liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi oraz obowiązkiem naprawienia szkód, które spowodował kierując po pijanemu samochodem.

Łęczna 11 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876