Policjanci zatrzymali 55-latka, który odpowie za przechowywanie papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna wpadł na targowisku.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie realizując ustalenia własne dokonali przeszukania jednego ze stoisk na targowisku przy al. Unii Lubelskiej. Z informacji mundurowych wynikało, iż 55-letni właściciel może tam ukrywać papierosy bez polskich znaków akcyzy, które są wprowadzane do nielegalnego obrotu.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli ponad 300 paczek nielegalnych papierosów oraz 24 litry alkoholu bez akcyzy. Mężczyzna część kontrabandy ukrył w tujach rosnących nieopodal stoiska. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalne wyroby trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 10 tys. złotych.

Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Łęczna 14 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876