Pół tony nielegalnego suszu tytoniowego, zacier do produkcji alkoholu, wyprodukowany alkohol, aparaturę, znaleźli i zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji.

Funkcjonariusze z PG KMP w Lublinie wspierani przez policjantów z komisariatu w Bełżycach weszli 23 kwietnia rano na wcześniej ustalony adres w gminie Wojciechów. Podczas przeszukania stodoły, odnaleźli i zabezpieczyli pół tony nielegalnego suszu tytoniowego, wytworzoną krajankę, 400 litrów zacieru do produkcji alkoholu, kilkanaście litrów wyprodukowanego alkoholu, aparaturę do produkcji alkoholu oraz maszynkę do krojenia tytoniu. Czynności na miejscu trwały kilka godzin.

Jak wynika z obliczeń policjantów, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 270 tys. złotych.

W sprawie zatrzymano 58-letniego właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, do których popełnienia się przyznał. Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Łęczna 25 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876