Jeśli ktoś liczył, że w chwili mobilizacji służb do walki z koronawirusem, policjanci nagle zaprzestaną kontroli prędkości, to się mocno przeliczył. Tylko od wczoraj policjanci z lubelskiej grupy „SPEED” zatrzymali 16 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W ostatnich dniach w związku z licznymi apelami o pozostanie w domach obserwujemy zmniejszony ruch uliczny. Wiele osób ze względów bezpieczeństwa nie wyjeżdża w trasę, jeżeli nie jest to konieczne. Niestety niektórzy kierowcy wykorzystują puste ulice do brawurowej i niebezpiecznej jazdy, rażąco naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Takich kierujących od dawna na celowniku mają policjanci z lubelskiej grupy „SPEED". Zadaniem funkcjonariuszy jest eliminowanie z ruchu drogowego najbardziej niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych kierowców. Od wczoraj mundurowi zatrzymali 16 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Aż 13 takich wykroczeń wykrytych zostało na al. Solidarności w Lublinie, gdzie mundurowi prowadzili statyczne kontrole prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 24-letni kierowca renaulta. Mężczyzna w miejscu gdzie obowiązywał ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził z prędkością 136 km/h.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Łęczna 19 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876