Świadkowie widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy na jednym z osiedli, zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

W nocy z czwartku na piątek około godz. 23:00 dyżurny powiadomiony został o tym, że na parkingu marketu na jednym z osiedli na lubelskim Czechowie świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że świadkowie widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy pojazdu marki Toyota, podbiegli do jego auta i zabrali mu kluczyki. Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że w organizmie kierowcy jest prawie 2,5 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony na V Komisariat Policji, gdzie zostały z nim przeprowadzone dalsze czynności. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Wkrótce za swój czyn 39-latek z Lublina odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą kara finansową.

Łęczna 18 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876