Zarzuty kradzieży usłyszała 62-letnia opiekunka, która okradała 91-latkę. Łącznie łupem nieuczciwej opiekunki padło 2500 złotych. Kobieta wpadła, bo nagrała ją ukryta kamera. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie w tej sprawie policjanci z III komisariatu w Lublinie otrzymali od syna pokrzywdzonej 91-letniej mieszkanki Lublina. Z zawiadomienia wynikało, że mężczyzna był od dłuższego czasu informowany przez swoją matkę o ginących z portfela pieniądzach. Kobieta nie potrafiła wskazać, w jakich okolicznościach mogło dochodzić do utraty gotówki. Syn pokrzywdzonej o te czyny zaczął podejrzewać opiekunkę matki.

Sytuacja skłoniła go do zamontowania w domu ukrytej kamery. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na nagraniu z ostatniego poniedziałku widać jak 62-latka w rękawiczkach przeszukuje portfel swojej podopiecznej i wyciąga z niego 300 złotych.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów z III komisariatu. Usłyszała już zarzuty, do których popełnienia się przyznała. Ustalono, że łącznie nieuczciwa opiekunka dokonała kradzieży 2,5 tys. złotych. Policjanci sprawdzają teraz czy 62-latka na swoim koncie nie ma więcej podobnych czynów.

Za kradzież grozić jej może teraz do 5 lat więzienia.

Łęczna 12 października 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876