Zakończył się II Marsz Równości w Lublinie. Doszło do naruszenia prawa i porządku publicznego przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali blisko 30 osób.

Dzisiaj, 28 września w Lublinie odbyło się zgromadzenie publiczne „II Marsz Równości”. W tym samym czasie odbywały się również inne zgromadzenia na terenie miasta. Policjanci zabezpieczali ich przebieg, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników wszystkich legalnych zgromadzeń oraz mieszkańców Lublina. Mimo towarzyszących zgromadzeniom emocji oraz kilku niegroźnych incydentów marsz nie został zakłócony.

W zabezpieczeniu manifestacji oprócz policjantów z KMP w Lublinie brali udział także funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie wspierani przez policjantów z komend miejskich i powiatowych całego województwa lubelskiego oraz przez mundurowych z innych garnizonów policji.

Funkcjonariusze na bieżąco monitorowali osoby grupujące się w celu zakłócenia ładu i porządku publicznego. Blisko 30 osób uczestniczących w nielegalnym zbiegowisku już zostało zatrzymanych. Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą do identyfikacji kolejnych osób, które naruszyły prawo.

Łęczna 28 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876