Policjanci zatrzymali mężczyznę niszczącego plakaty wyborcze. 27–letni mężczyzna szedł ulicą i kolejno dewastował plakaty i banery różnych partii. Podczas zatrzymania był agresywny.

Do zdarzenia doszło 13 września w nocy. Policjanci z IV komisariatu w Lublinie pełniąc służbę patrolową zauważyli młodego mężczyznę. Szedł on ulicą Nadbystrzycką i kolejno niszczył plakaty i banery wyborcze. Nie był to wcale nawiedzony zwolennik konkretnej partii bo za cel obrał sobie banery różnych ugrupowań politycznych. Funkcjonariusze zatrzymali antagonistę polityków.

Jak się okazało był to 27–letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna podczas zatrzymania był silnie pobudzony i agresywny. Znajdował się pod działaniem alkoholu. Jak powiedział mundurowym, do Lublina przyjechał w celach turystycznych, a plakaty niszczył z powodu niechęci do polityków.

Policjanci wstępnie ustalili, że doszło do zniszczenia około 10 banerów. Po wytrzeźwieniu 27-latek zostanie przesłuchany i złoży wyjaśnienia. Musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za niszczenie mienia i występek chuligański. Za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 14 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876