Policjanci wyjaśnią okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiejszej nocy. Ustalane są straty oraz przyczyny powstania pożaru.

Kilka godzin po godz. 3:00 do WCPR wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w centrum Lublina. Ogień pojawił się na najwyższej kondygnacji będącego w budowie apartamentowca przy Al. Racławickich.

Na miejsce skierowano strażackie zastępy oraz policyjne patrole. Ogień jak też kłęby czarnego dymu widoczne były z wielu kilometrów. Po ok. 40 minutach pożar został ugaszony. Ponieważ strażakom udało się bardzo szybko ugasić płomienie stąd nie było potrzeby ewakuacji osób z pobliskiego hotelu. W działaniach brało udział kilkudziesięciu strażaków z Lublina jak też z jednostek OSP z okolicznych miejscowości, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie gazowe i elektryczne. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z Oddziału Prewencji Policji oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP.

Jak wstępnie ustalono do pożaru doszło na ostatniej kondygnacji budynku, spaleniu uległ styropian. Na obecną chwilę nie ustalono strat jakie powstały w wyniku działania ognia. Policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa prowadzić będą oględziny miejsca zdarzania. Na tym etapie trudno jest potwierdzić bądź wykluczyć jakąkolwiek wersję.

Łęczna 16 czerwca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876