Kryminalni zatrzymali 58-latka u którego w miejscu zamieszkania ujawnili nielegalną broń i amunicję. Policjanci łącznie zabezpieczyli prawie 30 sztuk takiej amunicji. Mężczyzna nie posiadał wymaganego pozwolenia.

Kryminalni z Bychawy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że mieszkaniec gm. Krzczonów może posiadać broń i amunicję bez wymaganego pozwolenia. 25 marca policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do 58-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli broń palną długą oraz amunicję. Łącznie zabezpieczyli prawie 30 sztuk nielegalnej amunicji. Mieszkaniec gm. Krzczonów trafił na komisariat.

Dzisiaj 58-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłej kary od mieszkańca gm. Krzczonów pieniądze w kwocie 2 tys. zł.

Łęczna 26 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876