Nocna interwencja dotycząca zakłócania spoczynku nocnego zakończyła się zatrzymaniem trzech nastolatek. Dwie z nich to nieletnie 13 i 16-latka (ponad 1.3 i 0.7 promila alkoholu w organizmie), trzecia to 19-latka mająca prawie 2 promile alkoholu. Dziewczyny piły alkohol i krzyczały na ulicy i klatce schodowej.

Tuż przed północą policjanci z III komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej. Grupa osób miała krzyczeć i wchodzić na klatkę schodową. Wysłani na interwencję policjanci zastali tam cztery młode, bardzo młode dziewczyny. Wszystkie zachowywały się bardzo głośno i spożywały alkohol. Na widok umundurowanych policjantów trzy z nich stały się agresywne. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów.

Najmłodsza z nich miała 13-lat i ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie. Kolejna, 16-latka miała 0.7 promila alkoholu, natomiast najstarsza 19-latka prawie 2 promile. Pijane i agresywne dziewczyny zostały zatrzymane. 19-latka trafiła do policyjnego aresztu, natomiast nieletnie 13 i 16 latka do policyjnej izby dziecka. Wśród nich była także 15-latka (prawie promil alkoholu w organizmie), która zachowywała się spokojnie i wykonywała polecenia policjantów, dlatego została przekazana ojcu.

Wszystkie trzy nieletnie odpowiedzą przed sądem rodzinnym, natomiast 19-latka odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ciekawe co robili w tym czasie rodzice, czy nie dziwił ich brak dzieci (13, 15, 16 lat) w domu o tak późnej porze.

Łęczna 7 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876