Policjanci zatrzymali 48-latka, który trzykrotnie podpalił kontenery znajdujące się w altanie śmietnikowej. Straty zostały oszacowane na ponad 12 tys. zł. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy.

Do dwóch pożarów kontenerów mieszczących się w jednej z altan śmietnikowych na lubelskim Czechowie doszło pod koniec minionego tygodnia. Z ustaleń policjantów z V komisariatu wynikało, że doszło do podpalenia. Okazało się także, że podobne takie zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Łączne straty na szkodę spółdzielni mieszkaniowej wyceniono na ponad 12 tys. zł.

Sprawą wykrycia podpalacza zajęli się kryminalni z „piątki”. Operacyjne ustalenia i zebrane informacje wskazywały, że może być 48-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania, ale przebywający ostatnio pod jednym z pobliskich adresów.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. 48-latek był już w przeszłości notowany za podpalenia. Za popełnione przestępstwo odsiadywał wcześniej wyrok w zakładzie karnym.

Łęczna 24 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876