Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu odzyskali skradziony samochód marki Audi. Pojazd warty około 25 tys. zł został skradziony z garażu. Zatrzymano również sprawcę kradzieży.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na terenie jednej z posesji w gm. Niemce. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów i kradzieży zaparkowanego w garażu samochodu marki Audi. Wartość skradzionego pojazdu została oszacowana na kwotę około 25 000 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze skradziony samochód odnaleźli porzucony na terenie tej samej miejscowości. Wrócił już do właścicielki.

Lubelscy funkcjonariusze ustalili, że za sprawą kradzieży może stać 25-latek z Ząbkowic Śląskich, były partner pokrzywdzonej. W nocy z wtorku na środę został zatrzymany przez policjantów z V komisariatu na lubelskim Czechowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

16 stycznia 25-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 18 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876