36-latek pomimo dawanych sygnałów nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Dodatkowo okazało się, że nie posiada prawa jazdy i ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

2 grudnia około godz. 16:30 w miejscowości Skrzynice Kolonia policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie zauważyli pojazd marki Opel Vivaro. Styl jego jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagując na dawane mu sygnały do zatrzymania ominął radiowóz przydrożnym rowem i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. W środku było dwóch mężczyzn.

Za kierownicą siedział 36-latek z gm. Jabłonna. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie ma ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że 36-latek nie posiada prawa jazdy oraz ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz 36-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Łęczna 04 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876