Widząc, że wychodząca ze sklepu z alkoholem jest pijana, zabrał jej kluczyki i wezwał policję. Kierująca oplem miała w organizmie 2,4 promila alkoholu.

30 listopada około godziny 13 lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do jednego ze sklepów przy ul. Lipińskiego w Lublinie przyjechała oplem kobieta, która prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Jeden z klientów sklepu dokonał obywatelskiego zatrzymania kobiety, kiedy ta chciała odjechać samochodem.

Na miejscu policjanci ustalili, że 57-latek będąc w sklepie przepuścił w kolejce 33-latkę, która kupowała butelkę alkoholu. Kiedy wychodziła ze sklepu, zobaczył, że zatoczyła się na stojącą sklepową lodówkę, a następnie wsiadła do zaparkowanego opla corsy. Mężczyzna zareagował i zabrał jej kluczyki, po czym wezwał policję.

Funkcjonariusze zatrzymali 33-letnią mieszkankę Lublina i sprawdzili stan jej trzeźwości. Badanie alkomatem pokazało, że 33-latka miała w organizmie 2,4 promila alkoholu. Samochód został odholowany na parking, a kobiecie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 01 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876