Linie lotnicze Wizz Air zawieszą połączenie z Lublina do Kijowa Żulan. Ostatni lot do stolicy Ukrainy wykonają 24 października.

Węgierski przewoźnik rejsy do Kijowa zainaugurował w sierpniu ubiegłego roku, a połączenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W celach turystycznych latali na Ukrainę mieszkańcy naszego województwa, z rejsów samolotem zaczęło też korzystać wielu pracujących i studiujących w Polsce obywateli Ukrainy. Bywało, że Ukraińcy przylatywali do Lublina na zakupy, a wśród nadawanych bagaży często był zakupiony podczas pobytu sprzęt RTV czy AGD.

Niestety z systemu rezerwacyjnego Wizz Air zniknęły loty na sezon zimowy. Według rozkładu, ostatnie połączenia na trasie z Lublina do Kijowa zostaną wykonane 24 października. Przewoźnik to potwierdza. Połączenie z Lublina do Kijowa nie będzie obsługiwane w sezonie zimowym.

Po tym, jak w połowie czerwca Wizz Air zamknął swoją bazę operacyjną w lubelskim porcie, znikają kolejne połączenia. Węgierskie linie zlikwidowały już trasy do Liverpoolu, Doncaster Sheffield i Tel Awiwu. Dobrze, że loty do Izraela ciągle wykonują Polskie Linie Lotnicze LOT.

Z wielkim zadęciem półtora miesiąca temu otwierano też połączenie z Lublina do portu w Żulanach ukraińskiego przewoźnika Bravo Airways. Z początkiem sierpnia w związku z problemami z flotą, linia ta wstrzymała obsługę tej trasy. Ponadto od 26 października na okres zimowy rejsy do Mediolanu zawiesi easyJet. Na razie nie wiadomo, czy loty powrócą w przyszłym roku.

Na koniec jedyna dobra wiadomość. 3 września z Lublina do Warszawy zacznie latać PLL LOT. Połączenie ma być adresowane głównie do osób, które z przesiadką na Okęciu będą chciały polecieć do krajów Europy zachodniej oraz na inne kontynenty.

 

Łęczna 18 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876