Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który nachodził pracowników jednego z ośrodków pomocy społecznej. Przychodził i domagał się codziennej wypłaty świadczeń socjalnych, groził pracownikom pozbawieniem życia oraz podpaleniem budynku. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, kiedy ponownie złożył wizytę w ośrodku.

Do zatrzymania 49-latka doszło przed kilkoma dniami. Policjanci z komisariatu w Bychawie mieli informację o tym, że od pewnego czasu pracowników jednego z ośrodków pomocy społecznej nachodzi mężczyzna, który kieruje w ich stosunku groźby. Z rozmowy z pracownikami wynikało, że mężczyzna – mieszkaniec gm. Jabłonna kilkakrotnie przychodził do ośrodka z niebezpiecznymi przedmiotami, jak np., nóż, metalowy pręt, czy druty żądając wypłaty świadczeń socjalnych dla niego każdego dnia. Groził przy tym podpaleniem budynku.

Jak ustalili policjanci, podczas jednej z takich wizyt drutem próbował uszkodzić komputer jednej z pracownic, innym razem chwycił za krzesło próbując zamachnąć się nim w stronę pracowników. Wykrzykiwał ponadto groźby pozbawienia życia.

49-latek wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku, kiedy przyszedł ponownie do ośrodka pomocy. Tam czekali już na niego stróże prawa. Policjanci znaleźli przy nim m.in. nóż i młotek. Mężczyzna był nietrzeźwy.

49-latek został przesłuchany. Usłyszał łącznie 8 zarzutów: cztery dotyczące kierowania gróźb karalnych, kolejne cztery – znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Wczoraj, 20 czerwca został doprowadzony do sądu. Mieszkaniec gm. Jabłonna już wcześniej wielokrotnie przewijał się w policyjnych kartotekach. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

 

Łęczna 21 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876