Policjant nie będący na służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył, jak kierujący skodą jedzie całą szerokością jezdni i wykonuje niebezpieczne manewry. Policjant pojechał za nim i zmusił do zatrzymania. Następnie wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił dyżurnego.

W sobotę przed godz. 18.30 policjant z komisariatu w Bełżycach jechał samochodem przez Krężnicę Okrągłą. W pewnym momencie zauważył skodę, która jechała całą szerokością jezdni. Kierujący tym pojazdem wykonywał gwałtowne manewry. Funkcjonariusz podejrzewając, że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca pojechał za nim, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania. Skoda zatrzymała się w okolicy jednego ze sklepów w Bełżycach.

Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, od którego policjant wyczuł woń alkoholu. Mężczyzna mówił bełkotliwie. Funkcjonariusz wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i o zdarzeniu powiadomił dyżurnego. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze z patrolu, sprawdzili stan trzeźwości kreującego skodą. 62-letni mieszkaniec pow. opolskiego „wydmuchał” ponad 1,5 promila.

Dodatkowo okazało się, że pojazd nie miał ważnych badan technicznych, wobec czego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

 

Łęczna 5 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876