Jak informowaliśmy 9 kwietnia, przed godziną 23, wybuchł pożar na targu przy ulicy Ruskiej w Lublinie. Na miejscu działało kilkanaście zastępów straży pożarnej. Wyjaśnianiem przyczyn pożaru zajmuje się policja i prokuratura. Samą akcję gaśniczą zabezpieczało blisko 30 mundurowych. We wtorek rano, kiedy ogień już ugaszono rozpoczęły się oględziny pogorzeliska.

Policja pozwoliła wejść na teren targowiska dopiero we wtorek późnym popołudniem. Z pożaru ocalał jeden rząd straganów od strony dworca, dwa kontenery od strony cerkwi i jeden przy rogu Nadstawnej i Ruskiej. W środku pozostały zgliszcza. Ogień strawił około pół hektara i ok. 170 straganów. Trwa szacowanie strat.

Na targowisku zarejestrowaną działalność prowadzi ponad 60 osób, ale pracuje w sumie około 300. Połowa z nich to Polacy, resztę stanowią cudzoziemcy, głównie Bułgarzy, są też Gruzini, Ormianie i Ukraińcy. Płacą podatki, ZUS, wszystko legalnie. Teraz przed nimi wszystkimi wielka niewiadoma.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku wzniecenia pożaru zagrażającego zdrowiu lub życiu wielu osób lub mieniu wielkiej wartości. Śledczy nie wykluczają żadnej z wersji, również podpalenia.

Ewentualny podpalacz musiałby się liczyć z karą do 10 lat więzienia.

Łęczna 11 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876