Do policyjnego aresztu trafił 44-latek, który zaatakował wczoraj policjantów. Mężczyzna, na którego wystawiony był nakaz doprowadzenia, podczas interwencji rzucił się na funkcjonariuszy z siekierą.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia po godz. 19:00 w jednej z miejscowości w gm. Jastków. Policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach realizując nakaz doprowadzenia wydany przez Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie pojechali na teren jednej z posesji, by zatrzymać mieszkańca gm. Jastków. W trakcie interwencji mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania, rzucił się na nich z siekierą.

Próbował uderzyć jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Na szczęście szybka reakcja policjanta uchroniła go przed ciosem. Mundurowi obezwładnili napastnika i go zatrzymali.

44-latek został osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał do odbycia rok pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie. Teraz dodatkowo za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ w Lublinie, gdzie usłyszy zarzuty.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876