Ponad 2,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci podczas piątkowych wspólnych działań przeprowadzonych z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalny towar mundurowi znaleźli w dwóch stoiskach targowiska w centrum miasta oraz przy 53-latku.

Działania przeprowadzone 2 lutego na jednym z targowisk w centrum Lublina wymierzone były w handlarzy bezakcyzowym towarem. Policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspomagali policyjni wywiadowcy, kryminalni z II Komisariatu Policji w Lublinie oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie. W akcji brał udział także przewodnik z psem wyszkolonym do tropienia wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przeszukali stoiska targowiska. Ich uwagę przykuły dwa stragany. Jak się szybko okazało, w środku znajdowały się paczki bezakcyzowych papierosów różnych marek. Na terenie targowiska funkcjonariusze znaleźli też porzucone reklamówki z paczkami nielegalnych wyrobów. Natomiast na ul. Lubartowskiej kryminalni z „dwójki” zatrzymali 53-letniego mieszkańca Lublina, który posiadał przy sobie 1500 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Towar został zabezpieczony a mężczyzna zatrzymany. Funkcjonariusze przeliczyli zabezpieczone wyroby tytoniowe. Łącznie zabezpieczyli ponad 2600 paczek.

Jak ustalono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na ponad 50 tys. zł.

Policjanci ustalali też właścicieli straganów w których były przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Osoba, która posiada wyroby bezakcyzowe musi liczyć się z konsekwencjami wynikającymi z kodeksu karno-skarbowego. Grozi za to przepadek zabezpieczonego towaru, wysoka grzywna oraz kara do nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876