Do ujęcia dwóch oszustów przyczynił się pracownik banku, w którym pieniądze wypłacała 65-latka, którą na cel wzięli hochsztaplerzy. Sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych zwalczających przestępstwa przeciwko mieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 stycznia w Lublinie. Policja otrzymała zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na policjanta. Było to możliwe dzięki czujności, którą zachował jeden z pracowników banku, z którego 65-letnia lublinianka chciała wypłacić pieniądze. Bankowiec nabrał podejrzeń, że kobieta może paść ofiarą oszustów. Wówczas do działań wkroczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował o spowodowaniu przez jej wnuka wypadku komunikacyjnego. Dodał, że aby uniknąć konsekwencji należy wpłacić ok. 30 tys. złotych na kaucję za wnuka. Zaniepokojona babcia poszła do banku by wypłacić pieniądze. Chciała pobrać ok. 7 tys. zł.

Na szczęście rozsądek pracownika banku doprowadził do szybkiego powiadomienia policji. Uchroniło to lubliniankę od utraty pieniędzy. Rzekomi policjanci bardzo szybko wpadli w ręce prawdziwych policjantów. Wpadli w momencie odbierania pakunku z umówionego miejsca. Nie było tam jednak pieniędzy, a jedynie papier. Na miejscu byli za to lubelscy kryminalni, którzy dokonali zatrzymania sprawców tuż po odbiorze przez nich pakunku.

Oszustami okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Lublina, w wieku 17 i 18 lat. Nie byli wcześniej notowani. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden ze sprawców podejrzewany jest o popełnienie innych oszustw.

Policja będzie wnioskowała o areszt. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876