Policja zatrzymała sprawcę dwóch rozbojów. Okazał się nim 16-latek, który dokonał ich w czasie ucieczki z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Do rozbojów doszło w miniony weekend na ul. Wrońskiej w Lublinie. W minioną sobotę około godz. 7 doszło do rozboju na mieszkańcu Lublina. Najpierw szarpał za ubranie pokrzywdzonego i bił pięściami, a kiedy ten przewrócił się, kopał ofiarę po całym ciele doprowadzając do stanu bezbronności. Następnie zabrał mu torbę z dokumentami, elektronicznym biletem MPK oraz kanapkami do pracy. Poszkodowany w wyniku rozboju doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany.

Do drugiego rozboju doszło następnego dnia. W niedzielę pomiędzy godz. 3:00 a 4:00 na tej samej ulicy został napadnięty mieszkaniec Lubartowa. W tym przypadku również sprawca był brutalny, bił i kopał pokrzywdzonego po całym ciele. Następnie zabrał mu telefon komórkowy, portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz kluczykami do samochodu. W wyniku rozboju poszkodowany doznał ogólnych obrażeń.

Sprawą zajęli się policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie. Kryminalni z „szóstki” realizując ustalenia własne zatrzymali sprawcę tych rozbojów. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina, który jak się okazało, uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Nastolatek został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka. Został doprowadzony do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876