Policjanci zatrzymali 40-latka, który zajmował się uprawą konopi indyjskiej. Podczas przeszukania policjanci znaleźli także broń palną z tłumikiem oraz ponad 1100 sztuk amunicji.

Zatrzymany 40-latek jest mieszkańcem powiatu bieszczadzkiego jednak od pewnego czasu przebywał na terenie gm. Wojciechów. Policjanci z komisariatu w Bełżycach mieli zgłoszenie, że mężczyzna groził swojej byłej partnerce. Przeszukanie domu przyniosło efekt w postaci odnalezienia broni palnej. Sztucer z dorobionym tłumikiem znajdował się w łóżku. Do tego ponad 1100 szt. amunicji. Mężczyzna nie miał pozwolenia na broń. Był w przeszłości karany. Podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń policjanci odkryli uprawę konopi indyjskich.

Uprawa znajdowała się w osobnym pomieszczeniu. Mężczyzna wykorzystywał specjalistyczny sprzęt: oświetlenie, nawiewy, mierniki temperatury oraz nawozy i odżywki do roślin. Łączna waga zabezpieczonych roślin to prawie 1,3 kg w tym 60 roślin w różnej fazie wzrostu. Do tego woreczki z zawartością suszu konopi indyjskich o łącznej wadze ponad 300 gramów.

40-latek odpowie za uprawę i posiadanie marihuany, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz groźby karalne. Dziś 40-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876