Ponad 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci podczas wspólnych działań przeprowadzonych z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalny towar mundurowi znaleźli w jednym ze stoisk targowiska.

Wczorajsze (21 listopada) działania przeprowadzone na jednym z targowisk w centrum Lublina wymierzone były w zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym handlem bezakcyzowym towarem. Policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspomagali funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Referatu w Lublinie i Zamościu. W akcji brał udział także przewodnik z psem wyszkolonym do tropienia wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przeszukali stoiska targowiska. Ich uwagę zwrócił także zamknięty stragan. Jak się szybko okazało, w środku znajdowały się pudełka, a w nich paczki papierosów różnych marek. Towar został zabezpieczony. Funkcjonariusze przeliczyli zabezpieczony towar. Łącznie znaleziono ponad 2 tys. paczek. Na terenie targowiska funkcjonariusze znaleźli też porzucone reklamówki z paczkami nielegalnych wyrobów.

Jak ustalono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na około 50 tys. zł. Policjanci poszukują właściciela bezakcyzowych wyrobów.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876