Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 42-letni mieszkaniec gm. Głusk. Kiedy policjanci z patrolu poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wynik wskazał 1,3 promila.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia po południu na jednej z lubelskich ulic. Policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wracał właśnie z zakończonej pracy. Po drodze do domu miał jeszcze wstąpić do jednego ze sklepów. Będąc w środku, zauważył mężczyznę, od którego wyczuł woń alkoholu.

Po zrobionych sprawunkach mundurowy zauważył, że nieznajomy wsiada do zaparkowanego pod sklepem samochodu i odjeżdża. Policjant ruszył za nim jednocześnie informując o swoich podejrzeniach dyżurnego.

Chwilę później, kierujący volvo został zatrzymany na ul. Głuskiej. Przybyły na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości 42-letniego mężczyzny. Okazało się, że podejrzenia policjanta były jak najbardziej uzasadnione. Wynik badania wskazał na urządzeniu kontrolno-pomiarowym 1,3 promila.

Podczas wykonywania z mężczyzną dalszych czynności wyszło na jaw, że 42-latek od 8 lat jeździ pojazdem nie mając do tego uprawnień. Wkrótce za swoje przewinienia – jazdę bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości, 42-latek odpowie przed sądem.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876