W ręce policjantów wpadł 19-letni mieszkaniec Lublina, który odpowie za oszustwa metodą na „funkcjonariusza”. Do przestępstw doszło w czerwcu, a ich ofiarami padły starsze osoby.

19-latek został zatrzymany na jednej z ulic w centrum Lublina. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie i kryminalni z KWP w Lublinie podejrzewali, że to on może mieć związek z oszustwami, do których doszło w ostatnich tygodniach na szkodę starszych mieszkańców miasta.

Historia w tych siedmiu przypadkach była bardzo podobna. Na telefon stacjonarny mieszkańca bądź mieszkanki miasta dzwonił mężczyzna przedstawiający się jako policjant. Informował, że prowadzi sprawę dotyczącą nieuczciwej kasjerki banku, która z kont klientów kradnie pieniądze. Z uwagi na zaplanowaną zasadzkę konieczne jest przekazanie pieniędzy. Kolejną legendą oszustów było również wmawianie, że bliski członek rodziny miał wypadek samochodowy, w którym jest sprawcą. Aby uchronić go przed aresztem, trzeba go „wykupić”.

W pięciu przypadkach starsze osoby dały wiarę słowom rzekomego funkcjonariusza i dały gotówkę. Do przekazania dochodziło w umówionych miejscach, pod adresem zamieszkania, na ulicy, bądź przy altanie śmietnikowej. Gotówkę odbierał zatrzymany przez policjantów 19-latek.

Pokrzywdzeni tymi przestępstwami ponieśli łączne straty w wysokości ponad 180 tys. zł. Dwoje z kolejnych seniorów, do których dzwonili oszuści, na szczęście, nie dało się oszukać.

29 czerwca zatrzymanego 19-latka doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe w Lublinie. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876