Za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia odpowie 81-letni mieszkaniec gm. Bychawa. Mężczyzna zakręcił wodę w piwnicy, a następnie włożył do wnętrza palnika kuchenki gazowej nabój.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 29 maja dyżurny policji został powiadomiony o tym, że 38-letnia kobieta nie mogła odpalić kuchenki gazowej, aż w pewnej chwili zauważyła, że spod jednego z palników wystaje przedmiot przypominający nabój. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie. Mundurowi stwierdzili, że we wnętrzu palnika gazowego znajduje się nabój kal. 9 mm. Kobieta mieszka razem ze swoim dziadkiem i jak się okazało mężczyzna nie tylko podłożył nabój ale dodatkowo w piwnicy zakręcił wodę. Policjanci zatrzymali 81-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Kryminalni z Bychawy przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 81-latka. W trakcie czynności znaleźli kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Jak ustalili policjanci około 5 lat temu mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia „dubeltówkę”. Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876