Policjanci z V komisariatu ustalili sprawcę kradzieży 4 zegarków o wartości ponad 6,5 tys. zł. z jednego z domów na lubelskim Sławinku. Do zdarzenia doszło na początku długiego weekendu podczas nieobecności właścicieli.

Policjanci z V komisariatu otrzymali przed kilkoma dniami zgłoszenie o kradzieży. Straty mężczyzna wycenił na ponad 6,5 tys. zł. Jak się okazało, żadnego włamania nie było, a do kradzieży męskiej biżuterii doszło podczas zorganizowanej przez ich syna domowej imprezy. Zegarki „wpadły w oko” jednemu z jego kompanów. Mundurowi ustalili personalia młodzieńca. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przesłuchania na V komisariacie młody mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę.

Skradzione mienie zostało odzyskane. Dwa zegarki 18-latek oddał bez problemu. Kolejnych dwóch jednak już nie był w stanie, gdyż jeden wstawił do lombardu, a kolejny podarował koledze w prezencie. Stróże prawa odzyskali jednak i te zegarki.

18-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia. Za powyższe przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876