Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło w powietrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas lotu doszło do zderzenia dwóch szybowców. Pilot jednego z nich bezpiecznie wylądował na terenie aeroklubu lubelskiego, natomiast pilotka z drugiego wyskoczyła na spadochronie. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Przyczyny wypadku wyjaśni powiadomiona przez policjantów Państwowa Komisja Wypadków Lotniczych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zderzenia w powietrzu doszło ok. godzi. 13.30. Jeden z szybowców rozbił się na polach na pograniczu gminy Wojciechów oraz gm. Bełżyce. Na miejsce dotarli policjanci z Bełżyc, którzy zabezpieczyli miejsce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pilot jednego z szybowców bezpiecznie wylądował na terenie aeroklubu lubelskiego, natomiast pilotka 18-latka z drugiego wyskoczyła na spadochronie. Kobieta jest przytomna i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że była trzeźwa. Drugi pilot 18-latek także był trzeźwy.

Łęczna 18 lipca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876