20 października Lublin po raz kolejny stanie się stolicą polskiego MMA a to za sprawą federacji TFL która ponownie zagości w lublinie z piętnastą edycją zawodowej gali MMA. To niezwykłe i bardzo emocjonujące wydarzenie odbędzie się w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4.

- Pomimo iż do gali zostało nieco ponad trzy tygodnie to już śmiało mogę powiedzieć że event cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jestem niemal pewien że i tym razem zabraknie biletów dlatego wszystkim niezdecydowanym radzę nie zostawiać tego na ostatni moment” mówi manager organizacji - Kamil Giez.

Dla fanów sportów walki organizatorzy przygotowali dziewięć pojedynków w formule MMA i jedno starcie na zasadach K1. Nie zabraknie też niespodzianek ponieważ włodarze ogłosili również iż podczas TFL 15 odbędzie się pojedynek bokserski a dodatkową gratką jest fakt, iż będzie to starcie w królewskiej kategorii – wadze ciężkiej!

Dwie główne walki wieczoru to starcia mistrzowskie w których stawką będą pasy mistrzowskie. Pierwsze w kategorii koguciej w której obecny mistrz – Jakub „Zacięty” Piesiewicz stanie do obrony tytułu przeciwko Mariuszowi Joniakowi, który zapowiada iż po tej walce to on zajmie miejsce na tronie kategorii koguciej. W walce wieczoru stawką również będzie pas mistrzowski, tym razem w kategorii lekkiej a przed szansą zdobycia tytułu stanie pochodzący ze Świdnika niezwykle utalentowany, mocny i efektywnie walczący Hubert „Małpa” Szymajda, który po efektownej wygranej podczas ostatniej edycji TFL zapewnił sobie status pretendenta do tytułu. Jak mówi sam zainteresowany „tym razem nie będzie miejsca na błędy, po raz kolejny otrzymałem szansę walki o pas i zamierzam ją wykorzystać! Zrobię wszystko by mas mistrza TFL w wadze lekkiej zawisnął na moich biodrach a tym samym pozostał na Lubelszczyźnie”. Nazwisko jego rywala w dalszym ciągu jest tajemnicą, którą organizatorzy obiecali zdradzić jeszcze w tym tygodniu.

Ponadto podczas gali wystąpi wielu młodych i perspektywicznych zawodników, m.in. młodszy z braci Oleksiejczuk – Cezary. Przypomnijmy, iż jego brat Michał był mistrzem TFL w kat. półciężkiej dzięki czemu zyskał angaż w największej federacji MMA na świecie jaką jest UFC gdzie w udanym debiucie podczas gali w Las Vegas pokonał Amerykanina Kharilla Rountree. Wśród karty walk nie zabraknie również zawodników znanych z występów podczas poprzednich edycji które odbywały się w lublinie: Sławek Kołtunowicz czy Marcin Skrzek. Dla fanów „płci pięknej” pojedynek kobiet w którym wystąpi utytułowana zawodniczka K1, która od jakiegoś czasu świetnie radzi sobie również w MMA – Judyta Rymarzak.

Bilety na to wydarzenie można nabywać w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4 (strefa H2O) oraz w klubie K1 Fighting Center przy ul. Kleeberga 12A.

 

Łęczna 6 października

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876