Do sądu trafił akt oskarżenia wobec jednego z prokuratorów. Odpowie on za przyjęcie łapówki w zamian za wykonanie czynności służbowych.

Do Sądu Rejonowego w Lubartowie został skierowany akt oskarżenia przeciwko jednemu z prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. To efekt prowadzonego przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej śledztwa w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej. W dniu 31 grudnia 2015 roku, prokurator jako funkcjonariusz publiczny, miał zażądać korzyści majątkowej w zamian za wykonanie czynności służbowej.

Prokurator chroniony był immunitetem, zanim został przesłuchany, konieczne było uzyskanie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym uchylił prokuratorowi immunitet, mężczyzna jednak odwołał się od tej decyzji. Odwoławczy Sąd Dyscyplinarny podtrzymał orzeczenie w mocy.

Trwało to ponad 1,5 roku. Dopiero wtedy śledczy mogli przedstawić prokuratorowi zarzuty. Oskarżono go o popełnienie przestępstwa przyjęcia łapówki w kwocie 3 tys. złotych w zamian za wykonanie określonej czynności służbowej.

 

Łęczna 31 lipca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876