Alkohol, wyroby tytoniowe, elektronarzędzia, gry na konsole i inne drobne sprzęty zostały skradzione przez pracowników jednej z firm. Mężczyźni okradali zakład w którym sami pracowali.

Złodziejski proceder trwał od około roku. Pracownicy jednej z lubartowskich firm okradali swojego pracodawcę. Z zakładu wywozili między innymi elektronarzędzia, wyroby tytoniowe, alkohol, sprzęt agd oraz inne drobne sprzęty. Działali wspólnie i w porozumieniu. Wpadli ,,na gorącym uczynku” przestępstwa, gdy wywozili kolejną partię skradzionych przedmiotów. Sprzęt, który kradli umieszczony był w pudełkach pomiędzy innymi rzeczami, które faktycznie jechały do sprzedaży.

Zostali zatrzymani przez lubartowskich policjantów i przewiezieni do komendy. Okazali się nimi: 58-letni mieszkaniec gminy Lublin, 34-letni mieszkaniec gminy Lubartów oraz 30-latek z gminy Michów. Jak wstępnie oszacowano łączne straty firmy wynoszą ponad 37 tysięcy złotych.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 23 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876