Przed sądem odpowie 26-latek, który kierował samochodem po użyciu środków narkotycznych oraz w stanie po użyciu alkoholu. Posiadał również narkotyki w samochodzie.

17 grudnia wieczorem policjanci z Kocka w Przytocznie na boisku szkolnym zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, którego kierowca kręcił tzw. ”bączki” na boisku, a następnie pojechał w kierunku drogi krajowej i przejeżdżając przez tą drogę wjechał w osiedle w Przytocznie. Mundurowi skontrolowali samochód. W środku znajdował się młody mężczyzna z powiatu łukowskiego. 26-letni kierujący zachowywał się w sposób nerwowy i pobudzony. Jego zachowanie wskazywało, że może się on znajdować w stanie po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Został przebadany na stan trzeźwości. Okazało się, że 26-latek prawdopodobnie kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

W samochodzie policjanci znaleźli susz roślinny, którym jak się później okazało była marihuana. Środki te zostały zabezpieczone. Mężczyzna został również przebadany na zawartość w organizmie substancji niedozwolonych narkotestem z wynikiem pozytywnym. Narkotest wskazał na obecność amfetaminy. 26-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności do lat 2. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 19 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876