Analiza zdarzeń oraz właściwe typowanie sprawców przez policjantów, doprowadziły do zatrzymania pięciu osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy woj. lubelskiego w wieku od 18 do 46 lat, wśród których były dwie kobiety. Odpowiedzą za uszkodzenie mienia, kradzieże i kradzieże z włamaniem do pojazdów z których mieli kraść olej napędowy.

W ubiegły piątek dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia o kradzieży paliwa, do których miało dojść w nocy na terenie firmy transportowo-usługowej w Michowie oraz na terenie kopalni piachu w miejscowości Gołąb.

Policjanci na podstawie ujawnionych śladów oraz analizy podobnego zdarzenia, do którego miało dojść na początku lipca br. na terenie kopalni piachu w Gołębiu, wytypowali i zatrzymali pięć osób podejrzewanych m.in. o uszkodzenie mienia, kradzieże, kradzieże z włamaniem do pojazdów z których mieli dokonać kradzieży oleju napędowego.

Ponadto, 4 sierpnia podczas przeszukania w domu 46-latka, lubartowscy kryminalni znaleźli i zabezpieczyli woreczki foliowe zawierające amfetaminę.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu lubartowskiego, puławskiego i ryckiego, w wieku od 18 do 46 lat. Wśród nich były również dwie kobiety. Zatrzymani usłyszeli szereg zarzutów. Wobec 4 osób, decyzją prokuratury rejonowej w Lubartowie zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast, wobec 46-letniego mieszkańca gm. Michów, Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował dzisiaj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna dokonał przestępstw w warunkach recydywy. Grozi mu za to kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 6 sierpnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876