Do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierującemu, który 20 maja w stanie nietrzeźwości na terenie kompleksu leśnego wjechał w drzewo. Jeden z uczestników zdarzenia został przetransportowany do szpitala. Dwóch pozostałych zostało zatrzymanych i trzeźwieje w policyjnej celi.

20 maja po południu dyżurny otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że kierujący pojazdem marki Audi, na terenie kompleksu leśnego w pobliżu Majdanu Sobolewskiego, wjechał w drzewo. W rejon zdarzenia zostały wysłane służby ratunkowe.

Jak się okazało, do zdarzenia doszło na drodze gruntowej w Kierzkówce na terenie gm. Kamionka. Na miejscu zdarzenia, przy uszkodzonym pojeździe leżał mężczyzna. Był to 22-letni mieszkaniec gm. Ostrówek. W trakcie udzielania pomocy medycznej, rozpytany na okoliczność zdarzenia zaprzeczył, że to on kierował autem. Potwierdził natomiast, że razem z nim podróżowało dwóch mężczyzn, których nie było w pobliżu. 22-latek został zabrany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Jak się później okazało, nie doznał żadnych obrażeń, pozostał na obserwacji w szpitalu. Została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali wskazanych mężczyzn w wieku 35 i 45 lat z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Starszy z nich został odnaleziony się w zaroślach, nieopodal miejsca zdarzenia. Drugi natomiast, został zatrzymany kilka godzin później na terenie gminy Firlej.

Mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń, byli kompletnie pijani. Badanie stanu trzeźwości w obydwu przypadkach wykazało prawie po 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnej celi. Dopiero po wytrzeźwieniu policjanci będą mogli ustalić kto kierował pojazdem i doprowadził do kolizji drogowej.

Łęczna 21 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876