Policjanci zatrzymali wczoraj (1 maja) 26-latka, który kierując vw golfem śmiertelnie potrącił rowerzystę, a potem nie udzielając poszkodowanemu pomocy uciekł z miejsca wypadku. 46-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń, o czym wczoraj informowaliśmy.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w Leszkowicach. Wczoraj po godz. 6:00 rano lubartowscy policjanci otrzymali informację o znalezieniu w przydrożnym rowie mężczyzny bez oznak życia. Zauważył go przejeżdżający drogą kierowca.

Na miejsce przyjechała powiadomiona o zdarzeniu załoga karetki pogotowia. Niestety, na ratunek było za późno. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny, który posiadał na ciele liczne obrażenia. Niedaleko, na poboczu drogi leżał przełamany na pół rower.

Jak ustalili wstępnie policjanci, wszystko wskazywało na to, że mężczyzna kilka godzin wcześniej został potrącony przez pojazd, którego kierujący nie udzielając pomocy poszkodowanemu, zbiegł z miejsca wypadku. Podczas prowadzonych na miejscu oględzin mundurowi znaleźli odłamki pochodzące z pojazdu sprawcy.

Przez kolejne godziny lubartowscy funkcjonariusze ustalali personalia potrąconego rowerzysty, ponieważ nie było przy nim żadnych dokumentów wskazujących na jego tożsamość. Kryminalni m.in. na podstawie zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia typowali samochód oraz kierującego.

Policjanci ustalili markę samochodu biorącego udział w wypadku. Okazało się, że był to vw golf. Kilka godzin później na jednej z posesji w pow. lubartowskim kryminalni odnaleźli ukryty w stodole pojazd. Auto posiadało liczne uszkodzenia, m.in. zderzaka i świateł.

Sprawca potrącenia 46-letniego rowerzysty został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. 26-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego mając świadomość tego, że poszukują go mundurowi, zgłosił się na policję wczoraj po południu.

W chwili zatrzymania 26-latek był trzeźwy. Pobrana została od niego krew do badań. Młody mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Dziś będą wykonywane z nim dalsze czynności procesowe. Niebawem policjanci doprowadzą zatrzymanego do prokuratury i sądu, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z jego miejsca, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 02 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876