Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 63-latkowi, który znęcał się nad swoją 85-letnią matką. Pobita kobieta przez kilka dni nie wracała do domu i spała na dworze z obawy przed agresywnym synem.

29 kwietnia dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gm. Ostrówek miała zostać pobita starsza kobieta. Funkcjonariusze potwierdzili, że 85-latka, kilka dni wcześniej została pobita przez swojego 63-letniego syna. Mężczyzna miał znęcać się nad kobietą groził jej, bił i uderzył krzesłem. Przestraszona staruszka przez kilka dni bała wrócić się do domu, z obawy przed agresorem. Spała na dworze i u znajomych z okolicy. Wczoraj jedna z mieszkanek gminy Ostrówek zawiadomiła policję. 85-latka z uwagi na obrażenia została przetransportowana do szpitala. W domu, w którym doszło do przemocy, funkcjonariusze nie odnotowali wcześniej żadnych interwencji.

63-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie, gdzie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją matką, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 01 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876