Ponad 2 promile alkoholu miał kierujący pojazdem marki Honda, który dzisiaj rano na DK-19 spowodował kolizję drogową. 29-latek wyprzedzając inne pojazdy zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem.

Dzisiaj, 21 grudnia po godzinie 7 rano dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na obwodnicy Lubartowa na DK-19. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący pojazdem marki Honda podczas manewru wyprzedzania innych pojazdów zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący hondą miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, drugi uczestnik zdarzenia był trzeźwy. Ponadto okazało się, że pijany kierowca osobówki nie posiadał uprawnienia do kierowania. Prawo jazdy zostało mu zatrzymane właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej, co potwierdził sąd wydając zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

Teraz o losie 29-letniego mieszkańca gm. Lubartów zadecyduje sąd. Będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 21 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876