Blisko 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli kryminalni na jednej z posesji. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wynosiły ponad 80 tys. złotych.

Na jednej z posesji w gminie Kamionka lubartowscy policjanci zabezpieczyli 9,5 litra alkoholu oraz prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wynik tych działań to efekt współpracy lubartowskich kryminalnych z policjantami zajmującymi się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z KWP w Lublinie. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 80 tys. złotych.

Nielegalny towar został przywieziony przez 31-latka z Chełma, który chwilę po dostarczeniu nie zatrzymał się do kontroli na wezwanie funkcjonariuszy i podjął ucieczkę zakończoną zatrzymaniem w Lublinie. Jak się okazało mężczyzna kierował pod działaniem narkotyków i bez uprawnień. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany 31-latek, wchodził wcześniej w konflikt z prawem. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubartowie gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Lubartowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

28-latek, u którego znaleziono przemycany alkohol i papierosy, został przesłuchany i usłyszał zarzut. Będzie odpowiadał za przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Zgodnie z obowiązującym prawem, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876