Ponad 2 promile alkoholu miał kierujący pojazdem marki Volkswagen, który tuż przed północą najechał na barierki ochronne, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. 30-latek wraz ze swoim nietrzeźwym kolegą zostali znalezieni przez policjantów w momencie, gdy oglądali uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji.

Do zdarzenia doszło w dzisiaj, 31 maja w nocy tuż przed północą na ul. Słowackiego w Lubartowie. Dwóch mężczyzn przyjechało samochodem marki Volkswagen na pobliską stację paliw. Ponieważ była zamknięta odjechali w kierunku centrum miasta. W niewielkiej odległości od stacji najechali na barierki ochronne po czym oddalili się z miejsca. Policjanci zaalarmowani przez świadków o całym zdarzeniu pojechali w rejon, gdzie miał odjechać kierujący. Zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 27 i 30-lat - mieszkańców gm. Niedźwiada, którzy oglądali uszkodzenia pojazdu. Początkowo żaden nie przyznał się do kierowania. Jak się okazało obydwaj byli nietrzeźwi. Młodszy z mężczyzn miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Badanie stanu trzeźwości starszego z mężczyzn wykazało ponad 2 promile.

To 30-latek ostatecznie przyznał się do kierowania, co potwierdzili przybyli na miejsce świadkowie zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 31 maja

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876