12-letnia rowerzystka wymusiła pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z nissanem. Kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu jednośladem. Drogowa codzienność większej części roku.

Do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło wczoraj, 21 kwietnia na drogach powiatu lubartowskiego. Pierwsza kolizja miała miejsce wczoraj tuż po godz. 11 w miejscowości Skrobów. 12-letnia kierująca rowerem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki Nissan. 63-letnia kierująca nissanem, mieszkanka gm. Lubartów była trzeźwa. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Lublinie. Na szczęście nie odniosła groźnych obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godz. 21 na ul. Cichej w Lubartowie. Kierujący pojazdem m-ki VW podczas skręcania w drogę poprzeczną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem. Tak jak w poprzednim przypadku 11-letni rowerzysta nie odniósł poważnych obrażeń. 22-letni kierowca osobowego auta, mieszkaniec gm. Kamionka, był trzeźwy. Policjanci, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

Ładna pogoda sprzyja rowerowym wyprawom. Niestety jest też więcej zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy, że w przypadku zdarzenia to oni zazwyczaj odnoszą najcięższe obrażenia, bo nie chronią ich pasy, poduszki bezpieczeństwa czy strefy zgniotu.

 

Łęczna 22 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876