W godzinach popołudniowych w miejscowości Wólka Krasienińska policjant spędzający wolny czas na rowerze zwrócił uwagę na jadący przed nim samochód osobowy marki audi 80, którego kierujący nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy.

Rowerzysta podjechał do samochodu, zrównał się z nim i dostrzegł, że kierowca auta jest najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu. Policjant podjął ostrożne manewry, dzięki którym zmusił kierowcę audi do zatrzymania się. Następnie wezwał policyjny patrol.

Okazało się, że 54 letni mieszkaniec gminy Niemce kierował pojazdem będąc pod wpływem 2 promili alkoholu. Mężczyzna dodatkowo przewoził dwoje pasażerów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 54 latek odpowie przed sądem. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czujny policjant to insp. Dariusz Dudzik, który na co dzień szefuje Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Komendant znany jest z zamiłowania do kolarstwa, w wolnych chwilach spotkać go można na wielu trasach rowerowych Lubelszczyzny.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876