W sobotę do Szczawnicy zjechali miłośnicy biegów górskich. Uczestnicy mieli do wyboru aż pięć dystansów w przedziale od 6 – do 96 kilometrów. Do tego wyjątkowego grona niestrudzonych pasjonatów biegania dołączyło dwóch policjantów – st. asp. Grzegorz Pożak i post. Bartosz Ceberak.

W sobotę, 21 kwietnia w Szczawnicy, odbyło się święto miłośników biegów górskich. Uczestnicy mieli do wyboru pięć dystansów w przedziale od 6 – do 96 kilometrów. Do tego grona pasjonatów biegania po górach dołączyło dwóch policjantów z lubartowskiej komendy.

St. aspirant Grzegorz Pożak wystartował w biegu „Dzikie Gronie”. Trasę o długości 64 kilometrów, z sumą przewyższeń wynoszącą ponad 3 tys. metrów, pokonał z czasem 7 godzin, 57 minut i 40 sekund, zajmując 14 miejsce. Na metę dobiegło 307 uczestników.

Posterunkowy Bartosz Ceberak wystartował w biegu Wielka Prehyba, który ma rangę Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Długość tej trasy wynosiła 43 kilometry. Suma przewyższeń prawie 2 tysiące metrów. Funkcjonariusz pokonał trasę w 3 godziny, 51 minut i 54 sekundy, zajmując 8 miejsce i pokonując tym samym ponad 560 zawodników, którzy ukończyli bieg.

Ambitny biegacz tym razem czuł lekkie rozgoryczenie. - Nie do końca jestem zadowolony z tego biegu, stać mnie na dużo więcej. Pierwsza piątka była w zasięgu moich możliwości, niestety dałem się pokonać - stwierdził.