W minionym tygodniu nad ranem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ciechanki (gmina Puchaczów).

Do zdarzenia pojechał zastęp z KP PSP w Łęcznej oraz jednostki OSP z Ciechanek, Ostrówka i Puchaczowa. Na miejscu pożaru i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania. Następnie do przewodu kominowego podano prąd proszku gaśniczego oraz wody. Po opanowaniu pożaru wybrano i dogaszono resztki palącej się sadzy. Pomieszczenia w budynku sprawdzono detektorem wielogazowym, który nie wykazał obecności tlenku węgla. Działania zakończono, a zastępy wróciły do remiz.

Akcja ratowniczo - gaśnicza trwała 1 godzinę i 33 minut. Wzięły w niej udział 4 zastępy straży pożarnej i 15 ratowników.

Łęczna 25 stycznia 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876